Op de werf van South Boats in Engeland is begin maart de watertaxi ‘Zeehond’ gedoopt. De 13 meter lange catamaran gaat groepsvervoer verzorgen tussen Harlingen en Vlieland en Terschelling.
De boot gaat varen onder de vlag van vof Waddentaxi, waarin Vlieland Maritiem Vervoer en Koninklijke Doeksen Transport Group participeren.
De ‘Zeehond’ is een zusterschip van de ‘Spike Islander’, waarmee Vlieland Maritiem Vervoer al enige jaren taxidiensten op de Waddenzee onderhoudt. De oversteek naar de eilanden duurt ongeveer een uur. De nieuwe boot komt eind april in de vaart. Diensten kunnen binnenkort via Rederij Doeksen worden geboekt.
De opzet van de nieuwe service is om gasten die bijvoorbeeld de veerboot hebben gemist of voor wie de tijden uit de dienstregeling van de veerdienst niet gunstig zijn, een aantrekkelijk alternatief te bieden. Naast het vervoer zelf wordt gedacht aan een ‘full service-concept’ met zaken als ‘valet parking’, catering aan boord, bagageservice en vervoer van en naar de accommodatie op het eiland. Daarnaast kan de Waddentaxi ingezet worden voor spoedeisend (zieken)vervoer naar de wal.
Bron en foto's: Jan Heuff