Het eilandgevoel volgens hessel van der kooij

Het eilandgevoel volgens Hessel van der Kooij

Hessel van der Kooij: Zanger, ondernemer en voormalig eigenaar van café-restaurant de Groene Weide in Hoorn op Terschelling

“Ik vergelijk het eilandgevoel altijd met een knotwilg, omdat dit wordt bepaald door een onmetelijke hoeveelheid kleinigheidjes, de uitlopers zo te zeggen. Bijvoorbeeld de kleinschaligheid, als eilander ken je veel mede-eilanders. Of de bereidwilligheid van eilanders. Als je pannen van het dak moeten helpt de hele buurt mee. De burenplicht bij begrafenissen, een prachtige traditie. Allemaal details, maar zo bepalend".

Nadenken over wat de mooiste plek is op het eiland hoeft Hessel niet: “Dat zijn bij uitstek de kroonpolders en paal 3 omdat het is daar nog zo mooi ruig is, authentiek en minder gecultiveerd.”

De zekerheid van:

VVV Terschelling

Veilig betalen met:

VVV Terschelling

Aanmelden

Wil je persoonlijke tips voor je vakantie? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief