Vlag van terschelling

Vlag van Terschelling

De vijf kleuren van de vlag van Terschelling kom je overal op het eiland tegen. Maar waar staan deze kleuren voor?

De Vlag van Terschelling is bij raadsbesluit op 27 oktober 1961 ingesteld als de vlag van de gemeente Terschelling. De kleuren stammen af van het Wapen van Terschelling.

Er is een rijmpje gemaakt wat de unieke waarden van Terschelling symboliseert in de vijf kleuren van de vlag. Het rijmpje stamt uit 1932 en is gemaakt door de heer Gerrit Knop. Op Terschelling is ook de Gerrit Knoplaan te vinden, toeval misschien?

Read bin de wolken,
Blaue is de lucht,
Geel bin de helmen,
Griën is et ges,
Wyt is et sân,
Dat bin de kleuren fan Schylgerlân.

'Sân' is Terschellinger dialect voor zand, 'Ges' voor Gras en 'Schylgerlân' is 'Terschelling'. Dit spreek je uit als: "Skielingerlaon" (of in het kort Skielinge). De g hoor je dus niet, in tegenstelling tot een Fries: Wanneer die spreekt over Terschelling dan hoor je hem 'Skielge' zeggen.

Rood zijn de wolken,
Blauw is de lucht,
Geel zijn de halmen,
Groen is het gras,
Wit is het zand,
Dat zijn de kleuren van het Schellingerland.

De zekerheid van:

VVV Terschelling

Veilig betalen met:

VVV Terschelling

Aanmelden

Wil je persoonlijke tips voor je vakantie? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief