Ruiterroutes op terschelling

Ruiterroutes op Terschelling

Voor de paardenliefhebber is er niks mooier dan galopperen langs het strand en draven door de bossen. Met 12000 hectare aan natuur, polder en dorpen biedt Terschelling genoeg mogelijkheden om het eiland te verkennen per paard. Maar liefst 60 kilometer aan ruiterpaden zijn geschikt voor urenlang rijplezier, en de meeste zijn tegelijkertijd ook ideaal om te begaan met paard en wagen. Alleen het oostelijke gedeelte, de Boschplaat, is niet toegankelijk voor ruiters in verband met de rustende en kwetsbare flora en fauna.

De gecombineerde men- en ruiterroutes die geschikt zijn voor zowel ruiters als paard en wagen, worden aangegeven door middel van routepaaltjes met daarop een wiel. De routes die enkel geschikt zijn voor ruiters worden aangegeven met een hoefijzer. Kijk hier voor een overzicht van de routes >>

Een aantal tips gegeven door de KNHS (Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie):

  • Draag een veiligheidshelm
  • Houd je aan de verkeersregels
  • Passeer andere ruiters, menners en wandelaars in stap
  • Vraag overige weggebruikers langzamer te gaan door je arm langzaam op en neer te bewegen
  • Steek je hand uit als je van richting veranderd

Kijk hier voor meer informatie.

Zie ook:

De zekerheid van:

VVV Terschelling

Veilig betalen met:

VVV Terschelling

Aanmelden

Wil je persoonlijke tips voor je vakantie? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief